Laserem w niedoskonałości miejsc intymnych.

  • Posted by Oktawia
  • October 20, 2017 7:45 AM CEST
  • 1 comment
  • 6,662 views

Moda na zdrowy tryb życia jest coraz silniejszym trendem. Kobiety zaczynają interesować się zdrowiem, chcą aktywnie żyć, dbać o komfort i jakość swojego życia w tym także tego intymnego. Upływający czas, zmiany hormonalne i przebyte porody niestety nie oszczędzają kobiet i u niektórych z nich wywołują tzw. zespół rozluźnienia pochwy. Z pomocą przychodzi wtedy coraz bardziej rozpowszechniona ginekologia estetyczna. O to kiedy i dlaczego warto skorzystać z takich zabiegów pytamy ginekologa dr Leszka Czekańskiego z Radomskiego Centrum Ginekologiczno-Położniczego.

Co to jest zespół rozluźnienia pochwy (VRS)?

Najprościej mówiąc, jest to utrata elastyczności ścian pochwy, do której dochodzi w wyniku braku odpowiedniego napięcia mięśni dna miednicy. Do najczęstszych przyczyn występowania VRS możemy zaliczyć przebyte ciąże i porody naturalne, menopauzę, otyłość, a także często występujące zaparcia. Jak pokazują czynniki powodujące występowanie zespołu rozluźnienia pochwy, przypadłość ta dotyczy kobiet w różnym wieku.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu rewitalizacji pochwy?

Wskazaniem do wykonania zabiegu rewitalizacji pochwy może być wysiłkowe nietrzymanie moczu, suchość pochwy, odczuwany przez kobietę dyskomfort lub brak satysfakcji z życia seksualnego. Wszystkie te czynniki mogą prowadzić do obniżenia jakości życia, gorszego samopoczucia i niskiej samooceny u kobiety. W takich przypadkach warto rozważyć udanie się do specjalisty i wykonanie zabiegu laseroterapii.

Jak działa laser?

Energia cieplna wytwarzana przez laser oddziałuje na kolagen zawarty w tkankach i zmienia ich strukturę. Pod wpływem temperatury kolagen zaczyna się kurczyć co sprawia, że ścianki pochwy stają się mocniejsze i bardziej elastyczne. Działanie lasera stymuluje również tworzenie się nowego kolagenu. Efektem zabiegu jest zmniejszenie się światła pochwy i przywrócenie jędrności tkankom, dlatego też zabieg ten często nazywany jest również zabiegiem odmładzającym pochwę. Ale to nie koniec korzyści. Laseroterapia usuwa lub zmniejsza skutki wysiłkowego nietrzymania moczu, przywraca naturalne pH pochwy co przyczynia się do zmniejszenia podatności na infekcje intymne, a także zwiększa nawilżenie błony śluzowej pochwy. Efekt zabiegu utrzymuje się do dwóch lat.

Dlaczego wybrać tę metodę?

Wykorzystanie lasera do zabiegu sprawia, że jest on mało inwazyjny. Pacjentka podczas zabiegu może odczuwać tylko pewien dyskomfort, ale nie jest to zabieg bolesny. Procedura nie wymaga, specjalnych przygotowań jak ma to miejsce w przypadku zastosowaniu metod tradycyjnych, ale jak przed każdym zabiegiem niezbędna jest oczywiście konsultacja ze specjalistą. Dużą zaletą wyboru tej metody jest to, że sam zabieg trwa krótko, a pacjentka dużo szybciej może wrócić do normalnego funkcjonowania. Nie bez znaczenia jest też fakt, że lista czynników wykluczająca stosowanie tej metody jest dużo krótsza niż przy stosowaniu metody chirurgicznej.

Ginekologia estetyczna daje kobietom możliwość szybkiego powrotu do zdrowia, a często także poprawy jakości życia.

1 comment
  • Zdesperowana likes this
  • Zdesperowana
    Zdesperowana Zabieg chirurgiczny to duża ingerencja no i może powodować obawy. Laser to wydaje mi się świetna alternatywa w eliminowaniu wielu powodujących dyskomfort dolegliwości.
    October 20, 2017