Przybywają goście a w domu bałagan? Sprawdź co możesz zrobić.

 • Posted by Oktawia
 • August 14, 2017 10:33 AM CEST
 • 4 comments
 • 6,041 views

Każdy z nas chce mieszkać we wnętrzach czystych i wysprzątanych, które zapewnią nam nie tylko komfort, ale również będą naszą wizytówką przed innymi. Codzienność niestety nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. Ciągły pośpiech, zmęczenie nadmiarem obowiązków - to wszystko sprawia, że często nie mamy siły na codzienne porządki, a mieszkanie staje się coraz bardziej zaniedbane.

O ile na co dzień jesteśmy w stanie to przełknąć, o tyle poważny problem pojawia się w chwili, w której dowiadujemy się, że z wizytą do nas wybiera się rodzina lub znajomi. Boimy się tego jak wypadnie nasze mieszkanie i jak zostaniemy odebrani. Jak szybko poradzić sobie z bałaganem w domu i dobrze wypaść?

To, co najważniejsze

Umówmy się - jeśli zapowiadana wizyta gości wypada jutro lub za dwa dni, nie damy rady przeprowadzić gruntownych porządków. Mimo to możemy wywrzeć dobre wrażenie. Grunt to zadbać o podstawowe, najważniejsze prace – zwłaszcza te, których efekt widać na pierwszy rzut oka. A więc pozbierajmy odzież do prania i dopilnujmy, by w zlewie nie znajdowały się brudne naczynia. Przetrzyjmy meble oraz odkurzmy i zmyjmy podłogi. Takie prace nie zajmą nam więcej niż kilka godzin, a sprawią, że mieszkanie będzie wyglądało na czyste i świeże. Wbrew pozorom niewiele osób zwraca uwagę na takie szczegóły jak smugi na oknie czy nie do końca białe firanki. Liczy się dla nas raczej ogólne wrażenie - wykorzystaj to.

Co z oczu, to z serca

Bardzo często bardziej od kurzu na półce, na negatywny odbiór wnętrz wpływa… panujący w nich chaos. Sterta nieprzeczytanych gazet, złożone do prasowania ubrania na fotelu, koszula na krześle, którą ubierzesz jutro - to wszystko sprawia, że mieszkanie wygląda na zabałaganione i niechlujne. Nie ma oczywiście czasu na uporządkowanie prasy czy wyprasowanie góry ubrań. Mimo to jednak warto się ich pozbyć, chowając je na czas pobytu gości np. w szafie. Pamiętajmy, że w przysłowiu „Co z oczu, to z serca” jest całkiem sporo prawdy.

A może profesjonalna pomoc?

Czujesz, że takie proste, połowiczne rozwiązania nie sprawdzą się w Twoim przypadku? Jednocześnie wiesz, że nie dasz rady samodzielnie uporać się z ogromem prac przed przyjazdem gości? Skorzystaj z usług firm, które oferują sprzątanie w Warszawie. To doświadczeni specjaliści, którzy mają nie tylko nowoczesny sprzęt, ułatwiający pracę, ale również skuteczne środki czystości. Dzięki temu są w stanie o wiele szybciej niż Ty poradzić sobie z przywróceniem porządku w Twoim mieszkaniu.
Nie bój się, że skorzystanie z takiego rozwiązania to wydatek ponad miarę - sprzątanie w Warszawie wbrew pozorom nie jest usługą drogą. Zaś w kryzysowej sytuacji może okazać się jedynym wyjściem.

Jak więc widać, z bałaganem w mieszkaniu można sobie poradzić. Nawet jeśli okazuje się, że już następnego dnia czeka nas wizyta osób, w oczach których nie chcemy wyjść na niechlujnych - nie panikujmy. Proste prace porządkowe lub skorzystanie z usług firm lub osób oferujących sprzątanie w Warszawie sprawią, że nasze mieszkanie będzie prezentować się czysto, schludnie i atrakcyjnie. Możemy więc odetchnąć.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Pozamiatane: pozamiatane.pl

4 comments
 • Daga
  Daga Marzy mi się mieć kiedyś ten komfort by zająć się pracą, relaksem, sprawami na które mamy coraz mniej czasu w czasie gdy porządkowaniem mieszkania będzie zajmowała wynajęta firma lub osoba. Przypomniał mi się taki żart który ostatnio gdzieś zasłyszałam. C...  more
  August 14, 2017 - 1 likes this
 • Mutter
  Mutter Daga, zawsze to jakieś usprawiedliwienie ;) A tak serio to ja nie praktykuję spontanów, jak ktoś chce do mnie przyjść powinien jednak zapowiedzieć się przynajmniej dzień wcześniej.
  August 16, 2017 - 1 likes this
 • baska1
  baska1 Daga takie upychanie do szaf też ma swoje zalety... ja kiedyś przy nagłej wizycie nowej koleżanki ze studiów upchałam co mogłam do szafy i zamknęłam ją na naprawdę solidny zamek :) zaprosiłam gościa i poszłam do kuchni robić kawusie.... jakie było moje zd...  more
  August 21, 2017
 • Buziaaczek
  Buziaaczek baśka1 - gdyby zamek puścił byłby wielki wstyd, przynajmniej ja byłabym mocno zmieszana ale w sytuacji jak piszesz.... nie ma tego złego :) Nie lubię wścibstwa. też już więcej nie zaprosiłabym takiej osoby do domu
  September 10, 2017