Bluzy damskie – wygoda i uniwersalność w wielu wydaniach

  • Posted by Oktawia
  • August 14, 2017 10:16 AM CEST
  • 1 comment
  • 6,796 views

Bluzy damskie, oprócz oczywiście niekwestionowanego atutu, jakim jest dawanie ciepła, muszą spełniać wiele innych funkcji, które zależą od charakteru i upodobań jej właścicielek. Dla jednych pań priorytetem będzie swoboda ruchów, a dla innych design. Sportsmenki stawiają przede wszystkim na wygodę oraz aspekt praktyczny – odzież termoaktywna ma być wygodna, nie krępować ruchów oraz odprowadzać pot. Fashonistki przy wyborze będą w pierwszej kolejności zwracać uwagę na panujące trendy. Z kolei szczególnie wśród dziewczyn i młodych kobiet, te elementy garderoby pozwalają na identyfikowanie się innymi, wyrażanie swojej osobowości, manifestowanie swoich poglądów za pomocą np. różnych nadruków, naszywek czy haftów. Panie, które lubią uniwersalne rozwiązania, mogą wybrać gładkie, jednokolorowe bluzy damskie, które w zależności od dobranych dodatków zyskają odpowiedni charakter dostosowany do okoliczności, jednocześnie pozwalając czuć się wygodnie. Odnośnie wygody - z dużym prawdopodobieństwem większość z nas posiada chociażby jedną bluzę z przeznaczeniem "po domu".

Bluzy damskie, np. wykonane z dobrej jakości polaru, które są trwałe, miękkie i szybko schną sprawdzając się w zmiennych, czasem niesprzyjających warunkach, polecane są m.in. podróżniczkom. Kobiety praktyczne przy wyborze bluzy będą patrzeć na to czy posiada kieszonki, do których można włożyć potrzebne rzeczy, jak klucze, telefon czy portfel.

Nie można zakwestionować tego, że bluzy damskie świetnie nadają się do ochrony przed zimnem. I nie chodzi tu tylko o okres jesienno-zimowy. Przydają się również wiosną, kiedy pogoda bywa "w kratkę" i często występują wahania temperatury – wtedy najbardziej praktyczna będzie zapinana na suwak bluza z kapturem. Nawet w lato wieczory bywają chłodne i wtedy kobiety z chęcią sięgają po bluzę. Czasem nawet niekoniecznie swoją, jeśli akurat nie były przygotowane na chłód, a jakiś dżentelmen chętnie użyczy swojej.

Warto także oczywiście zainwestować w wytwory dobrej jakości, a oprócz tego odpowiednio o nie dbać, stosując się do zaleceń na metkach pralniczych.Nawet znani dotąd z mniej funkcjonalnych ubrań projektanci mody, zaczęli sięgać właśnie po bluzy, czyniąc modę bardziej praktyczną i przystępną. Bluza w jaskrawych kolorach czy ciekawym nadrukiem ożywi strój, gdy reszta stylizacji jest stonowana. Z kolei neutralne barwy tego elementu garderoby pozwolą zaszaleć z innymi akcesoriami.

Obecnie na rynku wybór ubrań, w tym właśnie bluz, jest naprawdę bogaty. Bluzy wciągane przez głowę, z kapturem, ze stójką, ze ściagaczami, kangurki, termoaktywne, bluzy damskie z łączonych materiałów, o różnych fakturach, jednolite, różnokolorowe, z nadrukami, z napisami, całkiem gładkie...

Jeśli jednak okazuje się, że nie możemy znaleźć bluzy, która odpowiada naszym oczekiwaniom, możemy złożyć zamówienie, w którejś z firm specjalizujących się w nadrukach na odzieży. Możemy przesłać swój projekt lub poprosić o jego wykonanie firmę. To rozwiązanie jest również dobrym pomysłem na spersonalizowany prezent – wiele osób doceni zabawny nadruk czy zdjęcie, które pozwoli wrócić wspomnieniami do mile spędzonego czasu.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Printerrier: printerrier.com

1 comment
  • Yenika, Oktawia, and Kiniaa like this
  • Kiniaa
    Kiniaa Mam jedną, właśnie taką do chodzenia po domu. Ma kaptur, kieszonki i jest duża by można się było w niech schować w chłodne dni :)
    September 10, 2017