Dobra i tania suszarka do włosów. Jak wybrać najlepszy model?

 • Posted by Oktawia
 • August 3, 2017 11:10 PM CEST
 • 2 comments
 • 6,007 views

Suszarka do włosów to jeden z bardzo pomocnych sprzętów w łazience. Z nią możemy szybko wysuszyć włosy po ich umyciu, a także przygotować mnóstwo efektownych fryzur. Gdy chcesz kupić dobrą, ale tanią suszarkę, sprawdź z nami, na jakie modele warto zwrócić uwagę!

Każdy ma generalnie nieco inne wymagania w stosunku do suszarki do włosów. Niektórzy preferują duże i mocne modele, inni z kolei poszukują mniejszych, poręcznych suszarek dobrych do zabrania ze sobą na basen czy w podróż. Jednak suszarki różnią się pomiędzy sobą nie tylko rozmiarami, ale też wieloma innymi parametrami. Na które z nich warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań?

Moc suszarki

To właśnie ona powie nam, jak mocno działa suszarka do włosów, a inaczej mówiąc, jak szybko będzie w stanie wysuszyć nasze włosy. Musimy jednak pamiętać o tym, że im większa moc, tym większe jest zużycie energii. Najmocniejsze suszarki mające ponad 1600 W polecane są głównie dla osób mających grube i gęste włosy. Gdy mamy włosy cieńsze i szybkoschnące, możemy wybrać model o niższej mocy.

Regulacja temperatury i nawiewu

Dobra suszarka powinna również posiadać kilka różnych wariantów temperatury oraz nawiewu. Nawet tania suszarka posiada taką regulację, więc nie powinniśmy mieć trudności ze znalezieniem odpowiedniego modelu. Warto sprawdzić, czy możemy ustawić na suszarce zimną temperaturę – nie każdy model ma taką opcję. Zimny nawiew powietrza chroni włosy i nie wpływa tak negatywnie na ich kondycję jak ciepły.

Funkcja jonizacji

Dzisiaj wiele dobrych suszarek ma funkcję jonizacji. Funkcja ta poprawia stan włosów, zmniejsza ich elektryzowanie się i wygładza je. Co więcej, dzięki suszarce z jonizacją będziemy mogli uzyskać znacznie łatwiej wymarzoną fryzurę.

Rodzaj końcówki

Przy zakupie suszarki zwróćmy też uwagę na je końcówkę. Większość suszarek jest wyposażona w koncentrator, który pozwala na skupienie powietrza i łatwe skierowanie go w stronę włosów. Dodatkowo niektóre modele mogą posiadać też dyfuzor, który jest nakładką z wypustkami. Dzięki dyfuzorowi możemy stworzyć naturalną fryzurę z delikatnymi falami i zwiększyć objętość włosów.

2 comments
 • Yenika, Buziaaczek, and Puffi like this
 • Buziaaczek
  Buziaaczek Ważne by miała dyfuzor. Od jakiegoś czasu wolę akcentować naturalny skręt niż niszczyć prostując.
  August 8, 2017
 • Puffi
  Puffi Niewielkie gabaryty, wielka moc i wspomniany przez Ciebie Buziaaczku dyfuzor. Wtedy jest idealnie :)
  August 8, 2017