Jak tanio chodzić do teatru?

 • Posted by Oktawia
 • August 1, 2017 8:29 AM CEST
 • 3 comments
 • 6,556 views

Teatr jest rozrywką, która zyskała łatkę „elitarnej” i rzeczywiście, osób które przyznają się do tego, że właśnie teatr jest jej główną formą rozrywki nie jest bardzo dużo, a już szczególnie wśród tych, które nie mają dużych dochodów. I tutaj prawdopodobnie tkwi problem – nie chodzi o to, że teatr jest z definicji rozrywką dla intelektualnej elity, a raczej że jest dla większości dosyć drogi.

Jednak osoby, które chcą zakosztować teatralnej atmosfery, a nie mogą poświęcać dużych sum miesięcznie na kulturę mają sporo możliwości, które pozwalają na to, by cieszyć się teatrem bez wydawania dużej ilości pieniędzy. Warto z nich skorzystać, by zdecydowanie wzbogacić swoją dietę kulturalną!

Wejściówki

Jeżeli naprawdę chcemy zobaczyć spektakl i nie wydać dużej sumy na bilet, zawsze można zrezygnować z... miejsca siedzącego. Wiele teatrów oferuje bowiem możliwość zakupienia wejściówek, które umożliwiają zajęcia miejsca stojącego. Jest to być może nieco niekomfortowe, ale warto pocierpieć dla sztuki, szczególnie że ceny nie są wygórowane i wynoszą nieraz zaledwie 15 zł, nawet w przypadku „gorących” przedstawień, na które nie brakuje chętnych. Zresztą wcale nie jest powiedziane, że trzeba koniecznie stać przez cały czas trwania spektaklu, ponieważ często zdarza się, że osoba, która kupiła bilet na miejsce siedzącego nie przybędzie na spektakl – i wtedy można zająć je po niej! To okazja, by zająć świetne miejsca w bardzo dobrej cenie.

Oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne. Oprócz zdolności wytrzymywania ewentualnej niewygody, barierą jest również limitowana ilość wejściówek – które zresztą nie są sprzedawane przez wszystkie teatry. W internecie jednak istnieje szereg stron oferujących sprzedaż wejściówek, przez co można zawczasu sprawdzić ich dostępność i kupić je online.

Darmowe spektakle

Największa oszczędność to oczywiście możliwość wzięcia udziału w spektaklu zupełnie za darmo i w dużych miastach na pewno nie brakuje takich okazji! Wystarczy dobrze poszukać, by znaleźć prawdziwe perły. Nie chodzi tu tylko o amatorskie lub półamatorskie grupy teatralne (których przedstawienia zresztą również są często jak najbardziej godne uwagi), lecz również i duże teatry! Czasami zdarza się bowiem, że i one wystawiają sztuki za darmo – szczególnie w plenerze latem. Warto zapisać się do newsletterów największych teatrów w swoim mieście, by otrzymywać informacje na temat ciekawych wydarzeń tego typu – a także promocji i ulg organizowanych przez dany teatr.

Szukanie kulturalnych okazji

Jak widać, wydatek na teatr może zmieścić się również w nieco szczuplejszym budżecie. Brak dużej ilości środków można nadrobić poprzez umiejętność szukania okazji, która pozwala chodzić do teatru tanio lub całkowicie za darmo. Naprawdę warto skorzystać z okazji, by złapać teatralnego bakcyla – szczególnie jeśli inne formy rozrywki zdążyły nas już nieco zmęczyć. Teatr to niezwykła okazja, by poczuć kontakt z aktorami i naprawdę wgłębić się w historie, które opowiadają razem z reżyserem i dramaturgiem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na FilmyITeatr.pl

3 comments
 • Yenika, Oktawia, and Daszka like this
 • Kaganek
  Kaganek Jeśli ktoś chce obcować z kulturą, teatrem to znajdzie sposobność a ja jestem tego najlepszym przykładem. Okazje naprawdę sie trafiają!
  August 1, 2017 - 1 likes this
 • Daszka
  Daszka To ja od razu powiem o czymś bardzo w temacie, może kogoś zachęcę. To głównie dla dziewczyn z Warszawy, chyba że którąś będzie miała ochotę dojechać. 14 sierpnia 2017 Teatr Bolszoj wystawi Jezioro Łabędzie. Gdzie? Na placu Defilad. Wstęp wolny :) Przedsta...  more
  August 1, 2017
 • Zdesperowana
  Zdesperowana Daszka a Ty będziesz?
  August 3, 2017