Jak zrobić perfekcyjnie loki i fale?

 • Posted by Oktawia
 • April 28, 2017 5:42 PM CEST
 • 3 comments
 • 598 views

Loki i fale od wielu sezonów należą do najmodniejszych fryzur. Są uniwersalne, pasują do wielu stylizacji, a co najważniejsze, kobieta wygląda w nich jak gwiazda filmowa. Mogłoby się wydawać, że na przygotowanie fryzury z perfekcyjnymi skrętami potrzebować będziemy dużo czasu – nic bardziej mylnego. Stosując kilka trików bez problemu wykonasz piękne i trwałe loki w kilkanaście minut.

Postaw na dobry sprzęt

Przygotowanie perfekcyjnych loków niewątpliwie w dużej mierze zależy od sprzętu, jaki posiadamy w naszym domowym salonie fryzjerskim. Jeżeli masz półdługie cienkie włosy, to bez problemu powinny z nimi sobie poradzić lokówki bądź zwykłe wałki. Przy włosach dłuższych i sztywniejszych pomocne będą lokówko-suszarki oraz wałki elektryczne. Dla kobiet, które lubią często zmieniać image, proponujemy prostownicę, którą można skręcić włosy, jak również je wyprostować.

Naucz się podstawowych zasad

Włosy przed kręceniem powinny zostać umyte oraz delikatnie wysuszone. Następnie nałóż na nie kosmetyk do termo stylizacji, który ochroni je przed gorącym powietrzem. Kolejny etap to nałożenie pianki do włosów. Dzięki niej włosy będą bardziej podatne na skręcenie. Wgnieć ją we włosy, a następnie rozprowadź grzebieniem na całej długości. Pamiętaj o rozdzieleniu włosów na małe pasma. Po nakręceniu wszystkich włosów delikatnie przeczesz je palcami bądź użyj szczotki do włosów o rzadkich kolcach, tak by nie rozprostować skrętów.

 

 

 

Nie zapomnij o dobrych kosmetykach do stylizacji fryzur

Właściwie nakręcone włosy to połowa sukcesu, teraz należy zadbać o dobre utrwalenie fryzury. Użyj w tym celu lakieru do włosów. Najlepszy będzie taki, który jest mocny i elastyczny. Dzięki temu nasza fryzura będzie trwała, a włosy będą ładnie sprężynować. Trzeba dokładnie spryskać nim całe włosy - również od nasady. Żele do włosów są również dobrym pomysłem na utrwalenie fryzury. Sprawdzą się one jednak tylko przy krótkich włosach, gdyż tego produktu do stylizacji możemy użyć tylko na pojedynczych pasmach i w małych ilościach.

 

Na skróty: kosmetyki do pielęgnacji włosów w Kontigo

A może skorzystasz z niestandardowych rozwiązań?

Może was to zdziwić, ale są też sposoby na kręcenie włosów za pomocą ołówka, wsuwek czy opasek. Stosowały je nasze babki i prababki jeszcze przed wynalezieniem elektrycznej lokówki. Zasada jest równie prosta, jak przy kręceniu włosów na wałki. Dzielimy je na pasma, a następnie nawijamy na wymienione powyżej akcesoria. Po rozwinięciu włosów, powstałe loczki rozdzielamy palcami, dzięki czemu zwiększymy ich objętość i nadamy kształt fryzurze.

Jak widzicie, sposobów na kręcenie włosów jest wiele. Każda z was musi znaleźć najwygodniejszy dla siebie. Nie zapominajcie jednak, że podstawą jest dobra technika kręcenia i użycie odpowiednich środków do stylizacji fryzur. Bez tego nawet najdokładniej skręcona fryzura nie przetrwa kilku godzin.

3 comments
 • Marokanka likes this
 • klaudixo
  klaudixo Ja mam swoje włosy naturalnie kręcone, jednak bardzo lubią się puszyć przez co często by były ładniejsze kręcę je dodatkowo na prostownicy, ale znam ten sposób z opaską- gumową opaską, gdy włosy miałam krótsze ten sposób sprawdzał się idealnie, na włosach...  more
  April 29, 2017
 • Marokanka
  Marokanka Nie mam włosów jak modelki i gwiazdy z czasopism ale są tej długości, że można się pokusić o kombinowanie ze skrętem by nadać im objętości. Odpada kręcenie na ciepło bo nie chcę niszczyć włosów. Wałki? Tak ale to nie jest takie proste jak mogłoby sie wyda...  more
  May 14, 2017
 • Asnja
  Asnja U mnie nie sprawdza się delikatne podsuszanie przed formowaniem loków. Albo muszę od razu po myciu nakładać wałki albo głowa w dół, środek do stylizacji i praca z suszarką i dyfuzorem.
  May 18, 2017