Jak przygotować się do depilacji laserowej?

 • Dodał(a) Oktawia
 • 28 marca 2017 08:06:20 CEST
 • 3 komentarze
 • 22 026 wyświetleń

Depilacja laserowa to ostatnimi czasy jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Przynosi doskonałe efekty w postaci idealnie gładkiej skóry. Po przeprowadzeniu serii zabiegów włosy już nie odrastają. Jest to metoda trwała i skuteczna.

Jeżeli właśnie zadecydowałaś, że chcesz skorzystać z depilacji laserowej, to na pewno zastanawiasz się, czy do takiego zabiegu trzeba się jakość specjalnie przygotować. Zasadniczo przygotowania nie będą wielkie, ale jak w przypadku każdego profesjonalnego zabiegu kosmetycznego, pewnych kwestii będzie trzeba przestrzegać.

Najważniejszą rzeczą związaną z przygotowywaniem się do zabiegu jest unikanie wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych. Chodzi o ten obszar skóry, który będzie depilowany. Laserowe usuwanie owłosienia nie może być wykonane na świeżo opalonej skórze, nawet po solarium. Mogłoby to doprowadzić do pojawienia się niechcianych reakcji skóry. Bezpośrednio po zabiegu przez okres minimum czterech tygodni należy chronić wydepilowaną skórę przed promieniami słonecznymi. Jeżeli na przykład wykonano depilację na łydkach, to należy zabezpieczać ją przed światłem za pomocą ubrania lub kremu przeciwsłonecznego z wysokim faktorem.

 

 

Depilacja laserowa a przyjmowane zioła

Przez kilka tygodni przed depilacją i po niej, nie wolno stosować żadnych leków ziołowych, w których znajdują się wyciągi z roślin o właściwościach fotouczulających Nie powinno się też pić naparów z tych roślin ani stosować kosmetyków, które mają je w swoim składzie.

Bezpośrednio przed zabiegiem można przygotować skórę do depilacji, goląc ją jednorazową maszynką. Jeżeli jednak o tym zapomnimy, to w gabinecie kosmetycznym kosmetolog wykona taką usługę bezpośrednio przed użyciem lasera. Warto podkreślić, że zawsze przed zabiegiem wykonuje się próbę, czyli usuwa się jeden włos laserem, aby sprawdzić, jak skóra reaguje. Taką próbę można wykonać również na kilka dni przed zabiegiem, na przykład podczas konsultacji kwalifikującej do depilacji.

Wszystkie osoby zainteresowane depilacją laserową lub mające jakiekolwiek pytania dotyczące zabiegu zapraszamy do kontaktu z naszym salonem J’adore w Krakowie. Więcej informacji dostępnych na stronie http://jadoreinstytut.com/depilacja-laserowa/

 

3 komentarze
 • Porky oraz Dino lubią to
 • Porky
  Porky Melduję, że ja na sezon wiosna lato 2017 jestem już gotowa :) Depilację laserową polecam wszystkim zabieganym, zapominalskim :)
  29 marca 2017
 • Dino
  Dino Pytanie do dziewczyn które usunęły w ten sposób włoski. Ile zabiegów miałyście w serii, jak dużej ilości włosków się pozbywałyście? Włoski były delikatne czy raczej jak u mnie dobrze zaznaczone?
  30 marca 2017
 • Natka
  Natka Podbijam pytanie Dino.
  5 kwietnia 2017