Czy podkład w kompakcie jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry twarzy?

 • Posted by Oktawia
 • March 15, 2017 5:23 PM CET
 • 7 comments
 • 22,477 views

Podkład w kompakcie to produkt przede wszystkim wielofunkcyjny i wygodny. Łączy w sobie funkcje fluidu, korektora, pudru, a często nawet bazy pod makijaż. Poznaj więcej zalet podkładu w kompakcie, dowiedz się jak go używać i sprawdź czy jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry!

Podkład w kompakcie - wiele funkcji w jednym kosmetyku

Podkład w kompakcie, jak wskazuje nazwa produktu, nie jest tradycyjnym kosmetykiem, ale podkładem zamkniętym w formie kompaktowej. Właśnie z tego względu ma on stałą konsystencję, wymaga nakładania go na twarz specjalną gąbeczką i łączy w sobie kilka funkcji. To nie tylko fluid, ale także korektor, puder i baza pod makijaż. Co prawda nie każdy produkt tego typu, będzie łączył w sobie wszystkie te funkcje. Jeśli jednak szukasz tak wielofunkcyjnego i dobrego kosmetyku, zapoznaj się z Podkładem w kompakcie True Match Genius L’Oréal Paris. Pomoże Ci on w szybki sposób uzyskać perfekcyjny makijaż. Dodatkowo wygładzi skórę, usuwając nierówności; ujednolici jej koloryt; ukryje wszelkie niedoskonałości i utrwali cały make-up.

Podkład w kompakcie a rodzaj skóry

Przez to, że fluid jest w stałej formie wykazuje większe krycie i dłuższą trwałość, w porównaniu do podkładów w płynie. Zależność tą należy uwzględnić i wziąć pod uwagę pod kątem posiadanego typu skóry, ponieważ nie każdy podkład w kompakcie będzie dobry dla każdego jej rodzaju.

 • Szczególną uwagę podczas doboru fluidu w kompakcie należy zwrócić przy skórze suchej i/lub wrażliwej. Unikaj podkładów, które mają zwartą konsystencję, są matujące i bardzo kryjące. Mimo, że doskonale redukują niedoskonałości twarzy, długotrwale się na niej utrzymują i są odporne na wytarcie, to dla skóry podatnej na przesuszanie i wrażliwej na czynniki zewnętrzne, będą złym wyborem. Szybko ją obciążą, a nawet mogą zapchać, podrażnić i nasilić problematykę związaną z jej rodzajem. Nie oznacza to, że mając skórę suchą i/lub wrażliwą, powinnaś unikać podkładów w kompakcie. Podczas wyboru tego kosmetyku zwróć uwagę, aby jego formuła była aksamitna i kremowa, a na opakowaniu widniała informacja, że jest dedykowany dla posiadanego przez Ciebie rodzaju skóry. Przykładem takiego fluidu, jest wspomniany wyżej podkład L’Oréal Paris.
 • Z kolei przy skórze tłustej lub mieszanej sprawdzi się większość podkładów w kompakcie. Tak, jak przy suchej i wrażliwej należy unikać gęstej formuły, tak przy skórze podatnej na przetłuszczanie się i pojawianie niedoskonałości, jest ona wręcz pożądana. Dzięki niej koloryt skóry zostanie wyrównany, niedoskonałości twarzy skutecznie zakryte, przetłuszczanie się będzie pod kontrolą, a twarz długo utrzyma się matowa i z perfekcyjnym makijażem. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę to brak rozświetlających drobinek w podkładzie, ponieważ wówczas świecenie się twarzy zostanie spotęgowane. Jak wiadomo skóra tłusta i mieszana sama w sobie jest narażona na błyszczenie, co wynika z nadprodukcji sebum, czyli naturalnie natłuszczającego łoju. Sięgając zatem po podkład w kompakcie, upewnij się, że jego funkcją jest matowienie skóry, a nie jej rozświetlenie, by tego nieestetycznego błyszczenia nie spotęgować.

Jak nakładać podkład w kompakcie?

Najbardziej naturalny efekt uzyskasz, jeśli fluid będziesz nakładać specjalną gąbeczką, którą dobre podkłady w kompakcie mają w zestawie. Pamiętaj tylko, aby aplikować go, zaczynając od środka twarzy, kierując się na zewnątrz. Wykonuj delikatne ruchy i nie pocieraj mocno twarzy, aby jej nie podrażnić. Z kolei, gdy chcesz wzmocnić krycie w danym miejscu nie rozcieraj podkładu, ale wklep go w skórę. W ten sposób możesz ukryć nawet najbardziej dokuczliwe niedoskonałości.

7 comments
 • Eliza and Aleksandra23 like this
 • Eliza
  Eliza Miałam kiedyś problem z doborem podkładu, nieoceniona okazała się sprzedawczyni, jej doświadczenie. To chyba jedyny raz kiedy dałam się na coś namówić a po powrocie do domu nie żałowałam. To był właśnie podkład w kompakcie :)
  March 18, 2017
 • Daga
  Daga Nie lubię używać podkładów w płynie bo prawie zawsze tworzą efekt maski i zapychają pory. Pudry w kamieniu z kolei mają słabe krycie i są nietrwałe. Podkład w kompakcie jest więc idealny bo długo się utrzymuje i wygląda naturalnie.
  March 20, 2017
 • kaya
  kaya Kompakty są najlepsze! Produkt ten zastępuje nam zarówno korektor, podkład, jak i puder prasowany. Po jego aplikacji wystarczy zastosować odrobinę różu oraz tuszu do rzęs – i makijaż gotowy :D
  March 20, 2017
 • Aleksandra23
  Aleksandra23 Tyle napisałyście o podkładach w kompakcie, że dziś będąc na mieście wybiorę się do drogerii. Może wyda wam sie to dziwne ale ja nawet takiego podkładu nigdy nie miałam w rękach. Od lat stosuję jeden płynny podkład który czasem wygląda na mnie korzystnie ...  more
  March 21, 2017