Wrocław miastem wielu kultur Wrocław miastem wielu kultur.

 • Posted by Oktawia
 • January 2, 2017 9:06 AM CET
 • 7 comments
 • 14,273 views

Wrocław jest jednym z największych miast Polskich. Wyróżnia się wyjątkowym krajobrazem, który łączy w sobie różne epoki i kultury. W ciekawy sposób kontrastują ze sobą zabytki oraz nowoczesne budowle. Mimo bogatego zaplecza historycznego, ciągle się rozwija, dzięki czemu jest również niesamowitym miejscem cieszącym się cudownymi atrakcjami.

Najstarszą część miasta stanowi Ostrów Tumski, niegdyś wyspa a dziś teren połączony z pozostałą częścią miasta. Znajduje się tam pięć zabytkowych świątyń, w jednej z nich znajduje się siedziba arcybiskupstwa.
Ciekawym historycznie miejscem jest także Rynek Wrocławski. Zwiedzając go, można obejrzeć niemal 60 kamienic, które zbudowany zostały w różnych okresach, zachowane są w świetnym stanie i dzisiaj pozwalają zaobserwować jak zmieniał się nasz kraj na przestrzeni wieków. To doskonałe miejsce dla turystów oraz miłośników historii.
Wrocław wyróżnia się również wspaniałymi, gotyckimi kościołami, jak bazylika św. Elżbiety, która znajduję się na Rynku. Ma wysoką wieżę (ponad 90 metrów), z której zobaczyć można całą okolicę.

To również miasto, które ciekawi miłośników sztuki. Liczne muzea prezentują eksponaty różnych epok, trudno również pominąć Panoramę Racławicką, która przedstawiana jest w wyjątkowy sposób. Rotunda zaprojektowana jest tak, by widz miał wrażenie jakby oglądał rzeczywisty obraz, a nie jedynie malunek na płótnie.
W Ostrowie Tumskim znajduje się imponujące muzeum archidiecezjalne. Bez wątpienia warto zobaczyć bogatą kolekcję jego eksponatów.
Mówiąc o wielokulturowości Wrocławia, nie sposób pominąć Ogrodu Japońskiego. To przepiękny park, który powstał w 1913 roku. W jego tworzeniu brali udział japońscy specjaliści, nic więc dziwnego, że dziś to przepiękny teren cieszący się charakterystyczną roślinnością. Można go odwiedzać w okresie od kwietnia do września, kiedy jest naprawdę imponujący.
Kolejnym ciekawym miejscem jest ogród zoologiczny. Jest jednym z najlepszych zoo w Polsce. Znajduje się tam ponad 10 tysięcy różnych gatunków, które pochodzą z najróżniejszych części świata. Odwiedzający mogą poznać zwierzęta pochodzące nawet z egzotycznych krajów

Europejska Stolica Kultury

Wrocław kandydujący do tego tytułu znany jest głównie dzięki festiwalowi, który skupia artystów z różnych krajów, którzy prezentują odmienny styl, pokazują charakterystykę swoich krajów i dzięki temu promują swoją sztukę.
Miasto organizuje również inne wydarzenia, które mają za zadanie pokazać niesamowite historyczne bogactwo Wrocławia, a dzięki temu skupić większą ilość turystów. Reklamowane są nie tylko zabytki, ale również nowoczesne atrakcje.

Turyści przybywający do miasta, chętnie korzystają z możliwości wynajęcia apartamentów. To doskonałe, w pełni wyposażone miejsce na nocleg, które wcale nie jest takie drogie, jak może się nam wydawać. To duża powierzchnia, na której swobodnie poczuje się nawet duża rodzina. Każdy dostaje miejsce dla siebie, bardzo nowoczesne i pięknie ozdobione. A kiedy podliczymy koszty wynajmu pokoi w hotelu, okazuje się, że wcale nie tracimy, a mamy zapewniony najlepszy komfort.

Autor artykułu: Apartamenty Wrocławskie, poznaj z nami Wrocław!

7 comments
 • baska1
  baska1 też jestem zachwycona tym miastem ale.... doceniam tez to co mam obok siebie - zapraszam do Lublina.... tu też możecie odczuć urok i klimat miasta, niespotykany w innych rejonach :)
  January 30, 2017
 • korozjantka
  korozjantka A ja polecam odwiedzić ulicę św. Antoniego - po prawej dyskoteki, po lewej... zakłady pogrzebowe. Wrocław to ogólnie jest takie miasto, które powinno mieć alternatywny poradnik zwiedzania. Bo jest co oglądać o ile wie się gdzie szukać ;)
  January 30, 2017
 • Yenika
  Yenika A to prawda natomiast wegetariańskie i wegańskie restauracje we Wrocławiu są moim zdaniem najlepszymi w kraju.
  January 31, 2017
 • AlicjaP
  AlicjaP Dojeżdżam do Wrocławia codziennie do pracy, swojego czasu te ludki wystające z ziemi mijałam codziennie. Wrocław ma swój urok, jednak niestety po jakimś czasie nudzi się ! :) za dużo ludzi, za tłoczno, za dużo samochodów. Wolę swoją ` wieś` i zielone wiel...  more
  February 27, 2017