Jedzenie w pudełkach – zamawiać, czy nie zamawiać?

 • Dodał(a) Oktawia
 • 6 lipca 2016 08:54:27 CEST
 • 4 komentarze
 • 53 288 wyświetleń

Perspektywa, że ktoś przygotuje dla Ciebie jedzenie jest cudowna, ale że jeszcze przywiezie i podstawi Ci pod drzwi, jest dla wielu pewnie jeszcze lepsza. Żadnych zakupów, żadnego gotowania. Oszczędzasz czas energię dla niektórych na niepotrzebne czynności. O czym mowa? O gotowym jedzeniu w pudełkach.

Coraz częściej możemy spotkać reklamy firm cateringowych oferujących nam jedzenie przygotowane dla nas na cały dzień. Pięć posiłków na każdą porę dnia. Cudowne prawda? Nie musimy gotować, nie musimy chodzić na zakupy, bo przecież plan posiłków na cały dzień już otrzymaliśmy. Wydaje się, że taka opcja posiada sam plusy, jednak jednym z większych problemów są koszty związane z taką miłą usługą.

Cena, a jakość

Na rynku wiele firm cateringowych oferuje swoje usługi związane z przygotowaniem dla nas posiłków, gdzie codziennie otrzymujemy pakiet dań przygotowany na cały dzień. Warto zacząć od jakości i w tym wypadku kwestii podgrzewania. Przecież posiłki nie będą przez cały dzień czekały na nas ciepłe. Może pojawić się więcej problem dotyczący przygotowania posiłków. Jak wiele osób korzysta z urządzenia typu mikrofala. Nie można też ukryć że najczęściej są one właśnie dostępne w naszych biurach gdzie chcąc nie chcąc, także musimy coś.

Wiadome jest, że podgrzewanie jedzenie wyniszcza dostępne w nim wartości odżywcze, ale któż z nas lubi jeść jedzenie na zimno? Dodatkowo po wyjęciu z mikrofali ten posiłek nie będzie smakował już tak jak na początku. Nie będziemy odczuwać diametralnej różnicy, ale jakościowo i smakowo na pewno ona wystąpi.

Dla niektórych jakoś oferowanych posiłków też może stanowić wiele do życzenia. Możemy spotkać się z różnego typu dietami (posiłki dzienne mogą być oparte o specjalne diety np.: kaloryczne, sportowe, bezglutenowe, wegańskie itp.) i wybrać taką, jaka nam najbardziej odpowiada. Oczywiście na rynku spotkamy się też z różnorodnością cen oferowanych nam za pudełkowe jedzenie. Ceny umiarowe są od ok. 35 zł. do nawet 70 zł. za dzień, co dla zwykłego człowieka może być przekroczeniem jego miesięcznych dochodów.

Oczywiście nie musimy zamawiać pakietu na cały miesiąc. Właściciele firm cateringowych zdają sobie sprawę, że jest to spory koszt. Dlatego oferują nam możliwość zakupu już od jednego dnia – na spróbowanie.

Opcja pudełkowych posiłków jest skierowana przede wszystkim do osób, które chcą skorzystać z diety kalorycznej (oferowane są diety 1200kcal, 150kcal, 2000kcal), diety dla sportowców lub po prostu dla ludzi, którzy nie posiadają wolnego czasu, stąd decyzja o zakupie gotowych posiłków.

Nie można powiedzieć, że posiłki są niedobre, bo przecież wszystko zależy od składników i kucharza, dlatego dla osób decydujących się na zakup takiego pakietu możemy doradzić możliwość wypróbowanie różnych opcji. Wtedy będziemy wiedzieć co nam najbardziej smakuje i czy będziemy zadowoleni z jakości oferowanych posiłków. Oczywiście zdrowiej i lepiej jest zjeść w restauracji, a system rezerwacji online Bookero pozwala na szybkie znalezienie preferowanej kuchni w każdej miejscowości na terenie Polski.

 

4 komentarze
 • Jezyna
  Jezyna Jestem tradycjonalistką, wolę zarezerwować i zjeść w restauracji. Poza wszystkim innym fajnie jest czasem gdzieś wyskoczyć :)
  6 lipca 2016
 • Daga
  Daga Dokładnie, ja też wolę usiąść gdzieś, nacieszyć się studiowaniem menu, kosztowaniem, klimatem miejsca, ludźmi z jakimi jestem.
  6 lipca 2016
 • Kataarzyna
  Kataarzyna Nie raz zamawialiśmy coś do domu i powiem tak z ręką na sercu, niby wszystko było ok ale w tle pozostawał jakiś niedosyt. Nie mam tego uczucia gdy rezerwujemy z mężem stolik, gdy idziemy do restauracji. Przywiezione do domu to jednak nie to samo.
  12 lipca 2016
 • rubinowa
  rubinowa W domu gotuję sama więc nie mam potrzeby by zamawiać jedzonko w pudełkach. Gdy już w grę wchodzi spotkanie towarzyskie w mniejszym czy większym gronie to znowu, albo przygotowuję sama poczęstunek albo idziemy do kawiarni, restauracji. Uwielbiam delektować...  więcej
  7 kwietnia 2017