Fryzjerskie trendy 2015/2016

 • Posted by Oktawia
 • February 24, 2016 12:43 PM CET
 • 6 comments
 • 19,396 views

O czym w ciągu ostatniego roku było głośno we fryzjerskim świecie? Czym żyła kobieca prasa? Na prowadzenie wysunęło się kilka trendów, które zdecydowanie rządziły w ostatnim sezonie. Co rozgrzało fryzjerską atmosferę w ostatnim roku? Zobaczcie.

1. Granny hair

Dziewczyny i młode kobiety całkowicie oszalały na tle siwych włosów. Zamiast cierpliwie poczekać kilkadziesiąt lat szturmują salony fryzjerskie prosząc o „granny hair”, czyli zafarbowanie włosów tak, by przypominały naturalną siwiznę. Jaki jest efekt? Zdania są mocno podzielone, pojawiają się też głosy, że to dobry pretekst do rozpoczęcia dyskusji o kulcie młodości i uprzedmiotowieniu kobiety – być może na wyrost. W każdym razie obserwatorzy trendów fryzjerskich nie pozostają obojętni – w sieci można znaleźć zarówno bezlitosną krytykę jak i zagorzałych zwolenników tej mody.

Srebrzyste włosy najlepiej wyglądają u naturalnych blondynek – farbowanie wymaga znacznie mniejszej ingerencji w strukturę włosa niż u brunetek i szatynek. Cały proces polega na wielokrotnym wybarwianiu włosów za pomocą specjalnego szamponu. Włos zostaje pozbawiony naturalnego, ciepłego blasku. Łatwo tutaj o wpadkę – zbyt szybkie wybarwianie może spowodować „spalenie” włosów, które ciężko będzie uratować. Konieczne jest stosowanie szamponów do włosów farbowanych (warto wypróbować serię Jantar z Farmony)

2. Sombre, czyli odwrócone ombre

Od kilku lat trend ombre, czyli włosów muśniętych słońcem jest ciągle żywy. Oprócz tradycyjnego farbowania końcówek na blond kobiety decydują się również na odważniejsze rozwiązania – koloryzacja końcówek na pastelowy róż, jasny niebieski czy intensywną zieleń. Po tym wszystkim nadszedł czas na sombre, czyli przyciemnianie końcówek. To koloryzacja polecana szczególnie blondynkom – efekt będzie znacznie lepiej widoczny. Aby barwa włosów była trwała konieczna jest odpowiednia pielęgnacja włosów po farbowaniu. Warto nabyć odpowiedni szampon do włosów farbowanych, który sprawi, że zniszczenia spowodowane farbowaniem zostaną odbudowane jak najszybciej a kosmyki będą miękkie i lśniące.

3. Romantyczne fale, swobodne upięcia

Kolejna moda, która panuje już od dłuższego czasu polega na takim upinaniu włosów, by całość wyglądała na stworzoną od niechcenia. Wbrew pozorom nieład jest doskonale kontrolowany – każde, nawet najmniejsze pasemko ma swoje miejsce. Fryzjerzy dwoją się i troją, by misternie ułożona fryzura sprawiała wrażenie takiej, która powstała w niecałą minutę. Skąd wziął się taki trend? Panie chcą stawiać na lekkość i naturalność a ten typ fryzury idealnie nawiązuje to niesfornych dziecięcych włosów.

 

5 comments
 • poziomkowykrem
  poziomkowykrem podoba mi sie ten trend ale nie mam odwagi eghhhhhhh
  April 19, 2016 - 1 likes this
 • Zdesperowana
  Zdesperowana Poziomkowykrem, masz na myśli granny hair? Ja też nie miałabym odwagi :) Z czasem samo przyjdzie ;)
  April 19, 2016
 • lusia44
  lusia44 Nigdy nie farbowałam włosów i nie wiem czy kiedyś to zrobię jedynie je kiedyś potraktowałam szamponem koloryzującym. Luźne upięcia mi się bardzo podobają :)
  April 21, 2016 - 2 like this
 • Tomi
  Tomi lusia44 coraz więcej kobiet, dziewczyn odchodzi od farbowania i ja wcale sie nie dziwię bo farby nawet te najłagodniejsze zawsze jednak odciskają jakieś piętno na włosie.
  April 21, 2016