Skąd się biorą zmarszczki?

 • Posted by Oktawia
 • December 18, 2015 8:37 AM CET
 • 3 comments
 • 10,525 views

Zmarszczki to jeden z najłatwiej zauważalnych objawów starzenia. Można się przed nimi ustrzec, dbając od siebie już od młodego wieku. Pierwsze zmarszczki na twarzy zazwyczaj pojawiają się już po ukończeniu trzydziestu lat, jednak warto stosować kremy przeciwzmarszczkowe już po ukończeniu dwudziestego piątego roku życia. Obowiązkowym elementem dbania o cerę musi być również regularne oczyszczanie twarzy i zmywanie makijażu na noc. Warto też na co dzień stosować kremy z filtrem UVB - najlepiej 50, a zimą pamiętać o dodatkowym nawilżaniu.

Rodzaje zmarszczek

Zmarszczki mogą być spowodowane wiekiem lub mimiką. Jak ustrzec się przed zmarszczkami mimicznymi? W miarę możliwości należy pamiętać o powstrzymywaniu się przed marszczeniem czoła czy robieniem grymasów. Natomiast na zmarszczki związane z wiekiem, największy wpływ ma naświetlanie skóry promieniami UVA i UVB. Mając to na uwadze, lepiej opalać się z rozwagą i unikać solarium. Zmarszczki mogą pojawić się w młodszym wieku z takich przyczyn jak: brak snu, palenie papierosów, nieodpowiednia dieta. Z tego względu warto dbać o utrzymanie zdrowego trybu życia - to przekłada się na opóźnienie procesów starzenia, lepszą kondycję cery i włosów oraz liczne korzyści zdrowotne. Pogorszenie się kondycji cery może być oznaką nieodpowiedniej diety lub problemów zdrowotnych.

Jak dbać o cerę?

Podstawowa pielęgnacja cery polega na odpowiedniej higienie. Oczyszczanie to podstawa! Szczególnie ważne jest zmywanie makijażu przed snem. Dobrą praktyką jest także korzystanie z kremu nawilżającego na noc oraz z kremu z filtrem na dzień. Świetnie sprawdza się też regularne odżywianie cery za pomocą domowych lub drogeryjnych maseczek - to też idealny sposób na relaks. Należy jednak pamiętać o tym, że ogromny wpływ na wygląd naszej skóry ma dieta oraz stosowanie używek. Cera wygląda dużo lepiej, jeśli dieta zapewnia komplet witamin i pierwiastków.

Czy korekcja zmarszczek jest możliwa?

Czy można pozbyć się zmarszczek? Większość kobiet próbuje zakrywać je makijażem, nie wiedząc o tym, że faktycznie istnieje możliwość zniwelowania oznak starzenia. Medycyna estetyczna i kosmetologia mają na to kilka rozwiązań, począwszy od zabiegów wykorzystujących substancje chemiczne, kończąc na tych z wykorzystaniem lasera. Odmładzające zabiegi laserowe są wykonywane z pomocą najnowocześniejszego sprzętu przystosowanego specjalnie do skóry twarzy. Korekcja zmarszczek jest możliwa dzięki temu, iż laser pobudza produkcję kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność i sprężystość buzi. Zabiegi laserowe są małoinwazyjne i przynoszą naturalne efekty!

Klinika Medycyny Estetycznej Holistic Med z Białegostoku wykorzystuje do zabiegów nieinwazyjny laser MonaLisa Touch, który świetnie sprawdza się przy zabiegach delikatnych obszarów ciała, takich jak: twarz, szyja czy okolice intymne. Popularną metodą odmładzania twarzy jest również zastosowanie toksyny botulinowej, która obniża tonus mięśni mimicznych. Substancja utrzymuje się w mięśniach przez około 3-4 miesiące, jednak efekty jego działania, czyli wygładzenia skóry są widoczne nawet dłużej. Wystarczy jeden trzydziestominutowy zabieg, aby znacznie poprawić wygląd twarzy. Toksyna botulinowa, zwana też botuliną jest szczególnie polecana osobom, które chcą zredukować zmarszczki mimiczne (na przykład zmarszczki poprzeczne widoczne na czole albo bruzdę między brwiami). Kluczem do uzyskania zadowalających efektów zabiegu jest iniekcja wykonana przez lekarza specjalistę, który wykona zabieg w odpowiednie miejsce, czyli dokładnie tam gdzie znajdują się mięśnie mimiczne.

Orientacyjne ceny zabiegów medycyny estetycznej można sprawdzić na stronie:

http://holistic-med.pl/cennik.html

3 comments
 • Marula
  Marula Powiedziałabym, że jednym z czynników sprzyjających powstawaniu zmarszczek jest stres więc poza pielęgnacją, zabiegami po prostu należy dbać o jakość swojego życia. Nie trzeba być bogatym, trzeba być konsekwentnym.
  April 20, 2016 - 1 likes this
 • Polatina
  Polatina Najlepiej zdrowo sie odzywiac,uprawiac sport,byc szczesliwym i sie nie stresowac, cwiczyc.mimike twarzy i uzywac naturalne kosmetyki.
  May 31, 2016
 • Kawinia
  Kawinia Przy okazji tego artykuły przypomniała mi się znajoma, całkiem młoda dziewczyna która uważa że najlepszą profilaktyką przeciwzmarszczkową jest ograniczenie mimiki twarzy. Groteskowo to wygląda, pewnie uprzykrza życie ale cóż zrobić :)
  September 27, 2016