Jak pozbyć się trądziku? Peelingi medyczne w walce ze zmianami trądzikowymi.

 • Dodał(a) Oktawia
 • 14 grudnia 2015 18:41:44 CET
 • 5 komentarzy
 • 10 151 wyświetleń

Jednym z głównych problemów, o jakich słyszy się w gabinetach dermatologicznych, jest trądzik. To dość krępujący problem, który dotyczy nie tylko nastolatków, ale i osób dorosłych. O ile w tym pierwszym przypadku powodem zmian na skórze są zaburzenia hormonalne, o tyle u osób dojrzałych trudno określić przyczynę ich powstawania - dotychczas nie została ona jednoznacznie rozpoznana. Z pewnością wśród czynników sprawczych wymienia się stres, predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne oraz stosowanie niektórych leków (np. antydepresyjnych). Jednak bez względu na to, czym trądzik został wywołany, należy bezzwłocznie zadbać o prawidłowe leczenie, które uchroni przed głębokimi bliznami i przebarwieniami.

Jak leczyć trądzik?

Trądzik to zróżnicowana choroba skóry, której leczenie dobiera się indywidualnie do potrzeb pacjenta. Oprócz terapii farmakologiczno-kosmetycznej lekarze dermatolodzy często proponują rozmaite zabiegi, dzięki którym zmiany trądzikowe szybciej ustępują, a skóra nabiera jednorodnego, zdrowego kolorytu. Sieć Kliniki Ziemlewski z siedzibami w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi oraz Poznaniu oferują szeroką gamę leczniczych peelingów medycznych firmy Sesderma.

Rodzaje peelingów medycznych

PEELINGI MEDYCZNE to inaczej peelingi chemiczne, które polegają na złuszczaniu naskórka w sposób całkowicie kontrolowany. Rozmaite mieszanki pozwalają oczyścić skórę, docierając do naskórka na różnej głębokości. Istnieje kilka rodzajów kwasów wykorzystywanych do tego celu. Każdy powinien być dobierany indywidualnie, w zależności od potrzeb pacjentów. Peelingi kwasami wspomagają leczenie trądziku, redukują przebarwienia, usuwają blizny. Stanowią rewelacyjną suplementację leczenia dermatologicznego, dzięki którym szybciej pozbędziesz się wstydliwego problemu.

 1. Peeling kwasem migdałowym. Kwas migdałowy - jako jeden z kwasów AHA (alfa-hydroksykwas) - jest świetnym rozwiązaniem dla cery z problemami (nawet tej z trądzikiem różowatym). Stosuje się go na skórę, aby wyrównać jej pigmentację oraz pobudzić regenerację naskórka. Peeling kwasem migdałowym ma działanie złuszczające w warstwie rogowej skóry. W rezultacie zmniejsza łojotok, wysusza zmiany trądzikowe, dzięki czemu cera staje się gładsza, bardziej napięta i nawilżona, a pory zmniejszone. Kuracja tym kwasem ma także działanie rozjaśniające, toteż może w znacznym stopniu redukować przebarwienia potrądzikowe. Kwas migdałowy jest dość łagodny, dzięki czemu wolniej wnika w skórę, nie pozostawiając zaczerwień ani podrażnień.
 2. Peeling kwasem glikolowym. Jest to peeling średniogłęboki. Kwas glikolowy również należy do grupy kwasów AHA. Rozluźniając łączenia międzykomórkowe w martwym naskórku, dokładnie oczyszcza skórę. Dzięki temu cera jest nawilżona, a także lepiej ukrwiona i dotleniona. Skóra ma mniejsze skłonności do wytwarzania niedoskonałości takich jak pryszcze i zaskórniki. Zabieg ten poleca się osobom z silnym trądzikiem młodzieńczym oraz z problemami pigmentacyjnymi. Należy pamiętać, że kwas glikolowy jest silny i dość inwazyjny, dlatego bezpośrednio po zabiegu powinno się maksymalnie nawilżyć i odżywić skórę.
 3. Peeling kwasem pirogronowym. Jest to zabieg zalecany w przypadku trądziku w fazie aktywnej, trądziku różowatego, blizn potrądzikowych, zaskórników, nadmiernego łojotoku, a także hiperpigmentacji pozapalnej. Kwas pirogronowy ma działanie sebostatyczne, czyli ogranicza nadmiar wydzielania serum, które jest idealnym siedliskiem bakterii odpowiedzialnych za zmiany trądzikowe. Kwas ten należy do substancji alfa-ketokwasowych, jest więc bardzo silny, inwazyjny i szybko penetruje w skórę. Jednak nie wywołuje uczucia dyskomfortu ani defektów estetycznych (nie pojawiają się krosty, plamy, zaczerwienienia). Pozostawia skórę oczyszczoną, gładką, elastyczną, a dodatkowo optymalnie stymuluje powstawanie kolagenu, dzięki czemu cera nabiera jednorodnego kolorytu, co oznacza zdrowszy wygląd.

Poza wymienionymi, w peelingach medycznych wykorzystuje się także kwas salicylowy, mlekowy, azelainowy i retinowy. Więcej informacji o efektach, przebiegu i zastosowaniu peelingów chemicznych znaleźć można pod adresem: Klinikiziemlewski.pl

5 komentarzy
 • Magda30
  Magda30 Migdałowy to też mój ulubiony peeling. Wiele osób źle ocenia korzyści jakie mogą przynieść profesjonalnie zrobione peelingi a to błąd bo to co możemy zastosować w domu naprawdę nijak ma się do efektów które da zabieg w salonie czy klinice.
  15 grudnia 2015
 • Yenika
  Yenika Nawet nie mając cery szczególnie problematycznej warto raz na jakiś czas zafundować sobie peeling. Też jestem zwolenniczką migdałowego. Dziewczyny, jak macie innych ulubieńców podzielcie się opiniami :)
  15 grudnia 2015
 • Bogna
  Bogna To ja jeszcze nigdy ... ale nie wykluczam ;)
  16 grudnia 2015
 • lusia44
  lusia44 Będę musiała wypróbować któryś peeling, ponieważ ostatnio moja cera wariuje :)
  20 kwietnia 2016