Makijaż rozświetlający i makijaż kryjący. Popraw wygląd swojej twarzy dzięki podkładom L’Oreal Paris!

  • Posted by Oktawia
  • December 3, 2015 8:05 PM CET
  • 0 comments
  • 10,398 views

Skóra naszej twarzy w ciągu całego życia może miewać swoje lepsze oraz gorsze okresy. W tych gorszych momentach mogą pojawić się na jej powierzchni wypryski, przebarwienia, cienie pod oczami, a także ogólne zmęczenie. Bardzo ważne jest wtedy, aby zapewnić jej nie tylko właściwą pielęgnację, ale też odpowiedni makijaż. Podpowiadamy zatem, kiedy powinnyśmy zdecydować się na makijaż kryjący i rozświetlający, a także jakich kosmetyków używać, by zakryć niedoskonałości, a jednocześnie przywrócić skórze utracony blask.

Makijaż kryjący - co powinien zatuszować podkład kryjący?

Twarz kobiety mogą pokrywać różne niedoskonałości - są to nie tylko zmarszczki czy trądzik, ale też różnego pochodzenia plamy, zaczerwienienia czy podkrążone oczy. Są to mankamenty urody, które odbierają kobiecy urok, dlatego tak ważne jest, aby w miarę możliwości postarać się je ukryć pod makijażem. W tym przypadku makijaż powinna poprzedzać odpowiednia pielęgnacja twarzy, która zmniejszy ilość lub wielkość występujących na twarzy niedoskonałości. Najlepiej wybierać też taki podkład kryjący, który poza właściwościami kryjącymi posiada też w swoim składzie substancje odżywcze, nawilżające lub matujące - w zależności od indywidualnych potrzeb naszej skóry.

Jak wykonać makijaż kryjący?

  • Nakładanie na twarz wybranego podkładu zdecydowanie należy poprzedzić dokładnym oczyszczaniem skóry z zanieczyszczeń oraz aplikacją odpowiedniego kremu do twarzy - te czynności kosmetyczne sprawią, że skóra twarzy będzie odpowiednio przygotowana na przyjęcie preparatów do makijażu.
  • Po oczyszczeniu twarzy oraz dokładnym wchłonięciu się kremu na skórę można nałożyć wybrany podkład kryjący - przy niewielkich niedoskonałościach wystarczy jedna warstwa, jednak przy większych defektach o intensywnym kolorze, warto zdecydować się na dwie warstwy podkładu.
  • Jeżeli mamy do czynienia z punktowymi mankamentami urody, np. w postaci wyprysków, przed nałożeniem podkładu warto dodatkowo przykryć je korektorem do twarzy - da nam to pewność, że niedoskonałości nie będą przebijać przez podkład.
  • Na koniec czynności makijażowych warto zaaplikować na skórę niewielką ilość pudru, który przedłuży trwałość całego makijażu, a ponadto pozostawi na twarzy matowy efekt.

Makijaż rozświetlający - podkład rozświetlający czy rozświetlacz?

Makijaż rozświetlający powinnyśmy wykonać nie tylko w sytuacji, gdy na naszej twarzy widoczne jest zmęczenie, ale też oznaki starzenia się skóry. Kosmetyki o działaniu rozświetlającym mają bowiem cudowną moc odmładzania. Oczywiście, jeśli na naszej twarzy znajdują się też inne niedoskonałości, makijaż kryjący możemy z powodzeniem połączyć z makijażem rozświetlającym - wystarczy zmieszać podkład kryjący z podkładem rozświetlającym w równych proporcjach bądź wykonać makijaż kryjący i dodatkowo zdecydować się na zastosowanie rozśwetlacza lub korektora rozświetlającego. Koniecznie wypróbuj podkłady L’Oreal Paris!

Rozświetlanie twarzy - jak to zrobić?

Jeśli decydujemy się na rozświetalnie twarzy przy pomocy korektora lub rozświetlacza, musimy pamiętać o tym, że kosmetyki te należy aplikować w kilka konkretnych miejsc na twarzy. Efekt odświeżenia oraz odmłodzenia skóry przyniesie nałożenie korektora lub rozświetlacza w okolicy oczu (szczególnie w wewnętrznych ich kącikach), pod łukiem brwiowym, na kościach policzkowych, a także po bokach nosa. Należy też pamiętać o tym, że makijaż rozświetlający przynosi najlepsze efekty w połączeniu z zabiegiem modelowania twarzy przy pomocy bronzera lub różu do policzków.

0 comments