Profesjonalny makijaż oczu dla początkujących i nie tylko

 • Posted by Oktawia
 • November 16, 2015 4:19 PM CET
 • 3 comments
 • 12,238 views

Dobrze podkreślone oko stanowi idealne dopełnienie makijażu. Nie ma znaczenia, czy są to tylko wytuszowane rzęsy, kreska wykonana eyelinerem czy też na powierzchni powieki znajdują się cienie. Ważne jest, aby każdy make-up oka był w pełni profesjonalny. Dzięki kosmetykom L’Oreal Paris nie musisz być perfekcjonistką, by makijaż wzbogacić idealnym podkreśleniem spojrzenia.

Makijaż oczu od podstaw

Osobom, które przymierzają się do makijażu oczu po raz pierwszy, ich podkreślenie może przysparzać nieco trudności. Zwłaszcza gdy nie tylko tuszujemy rzęsy. Na szczęście marka kosmetyczna L’Oreal Paris wychodzi naprzeciw początkującym. Na stronie firmy znajdziesz specjalną aplikację, która podpowie Ci na co zwrócić uwagę i jakie kosmetyki wykorzystać, aby wykonać profesjonalny make-up. Makijaż oczu z L’Oreal Paris stanie się dobrą zabawą, a nie wyczynem, którego nie sposób się podjąć. Dzięki tej aplikacji śmiało możesz wykonać perfekcyjny makijaż oczu w swoim domu.

Jak zrobić makijaż oczu, czyli co musisz uwzględnić podczas make-upu

 • Rodzaj makijażu, a dokładniej okazję. Dzienny make-up będzie delikatniejszy, z kolei ten wieczorowy zdecydowanie bardziej intensywny i mocny.
 • Kolor oczu. Nie do każdej barwy oka będzie pasował konkretny cień. Ważne jest, aby makijażem wydobyć to, co najlepsze, a nie podkreślić mankamenty lub stłumić urodę.
 • Kolor włosów, który bardzo często współgra z odcieniem oczu. Jasne włosy to również jasna oprawa oczu, a dodatkowo delikatna cera i karnacja. Jednak nie zawsze tak jest, ponieważ farbując włosy, można zmienić to połączenie.
 • Warto uwzględnić efekt końcowy, którego się spodziewasz i oczekujesz - dotyczy to rzęs oraz powiek.
 • W wykonywaniu makijażu koniecznie musisz mieć na uwadze fizyczność swoich oczu, a dokładnie szerokiego lub bliskiego ich rozstawienia oraz głębokiego lub płytkiego osadzenia.
 • Nie zapomnij ocenić rodzaju powieki - szczególnie tego, czy nie masz problemu z opadającą powieką.

Nie bez znaczenia jest uwzględnienie wyżej opisanych zależności i przypadłości. Makijażem oka można ukryć np. opadającą powiekę czy też wydobyć oko, optycznie go powiększając. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy weźmiesz pod uwagę wypisane wyżej aspekty.

Przykładowy dzienny make-up oka

Dzienny makijaż oczu powinien być delikatny i naturalny. Jego celem jest subtelne podkreślenie oka, a nie nadawanie mu zupełnie nowego wymiaru jak to się dzieje w przypadku makijażu wieczorowego. Taki codzienny makijaż jest doskonały do pracy, na zakupy czy popołudnie spędzone ze znajomymi.

Do dziennego makijażu oka niezbędne są: tusz do rzęs, kredka do brwi, jasne cienie do powiek, których odcień powinien być uzależniony od koloru oka oraz ewentualnie eyeliner. Na samym początku nadaj kształt swoim brwiom, jednak zrób to delikatnie, aby nie uzyskać efektu “przerysowanych brwi”. W następnej kolejności zaaplikuj cień do powiek lub wykonaj kreskę eyelinerem. Na sam koniec wytuszuj rzęsy. Tak podkreślone oko - wraz z delikatnie naniesionym podkładem i naturalną pomadką - nada cerze świeżego blasku i naturalności.

Przykładowy wieczorowy makijaż oczu

Z makijażem na wieczorne wyjście zdecydowanie można zaszaleć. Mało tego - jest to wręcz wskazane. Mocno podkreślone oczy, a do tego intensywna pomadka na ustach podkreślą kobiecą moc, którą za dnia skrywamy pod delikatnym makijażem. Pamiętaj jednak o umiarze - mocne usta, oko, a do tego podkreślone kości policzkowe mogą przytłumić naturalną urodę, a nie o to chodzi. Makijaż ma ją wydobyć, a nie przyćmić. Zatem jeżeli decydujesz się na silnie wydłużone i pogrubione rzęsy, widocznie zarysowane brwi, eyeliner i ciemny cień, zrezygnuj z widocznej pomadki. Lepiej sprawdzi się szminka typu nude, czyli w odcieniu cielistym. Dzięki takiej równowadze przykujesz uwagę do magnetycznego spojrzenia.

3 comments
 • Agnieeszka
  Agnieeszka Bardzo spodobała mi się indywidualna porada którą można dla siebie wygenerować klikając w link z artykułu. Część porad jak wydobyć oko już znam, inne wskazówki ciekawe, będę je miała na uwadze robiąc makijaż !
  November 16, 2015 - 1 likes this
 • oporanku
  oporanku Nie potrafię zrobić subtelnego, pięknego makijażu oczu. Usiłowałam naśladować youtuberki które przecież pokazują krok po kroku co i jak ale efekty jakie osiągam nie zadowalają.
  November 17, 2015 - 1 likes this
 • LadyDestrukcja
  LadyDestrukcja Oporanku musisz ćwiczyć, nie zrażać się że coś nie wyszło za pierwszym czy drugim razem. Jest też taka prawda, że kosmetyk stosowany przez youtuberkę nie musi pasować Tobie lub ten który masz nie do końca jest Ci pisany.
  November 17, 2015