NAUKA, SYLWETKA I TWÓJ STYL

 • Posted by Oktawia
 • October 6, 2015 4:20 PM CEST
 • 10 comments
 • 11,419 views

Dawniej, wygląd stroju był uzależniony od czynników klimatycznych i terytorialnych. Ponadto, w przeszłości o kolorze, kroju i gatunku materiału, z którego miało być uszyte ubranie, decydowało prawo i podział społeczeństwa na klasy.


Obecnie kanony stroju są trudniejsze do odczytania, bowiem nasze ubrania - podobnie jak obyczaje – ujednolicają się. Dlatego poszukując konkretnych i uniwersalnych reguł definiujących podział strojów na oficjalne, typu biznesowego, czy prywatne lub odświętne, można znaleźć się w kłopotliwym położeniu. Dziś umiejętność dobierania stroju odpowiednio do sytuacji, często opiera się na własnym doświadczeniu i nierzadko wrażliwości estetycznej.


Na szczęście coraz więcej pań ma oryginalny pomysł na siebie – własny styl, który pomaga umiejętnie wykorzystać modę jedynie zgodnie z walorami, gustem i własną osobowością.


Bywa jednak i tak, że ktoś nie ma ani doświadczenia, ani wyczucia estetycznego. Jest zagubiony lub wahający się. Wówczas najlepiej zasięgnąć rady eksperta, który pomoże mu zdefiniować jego wizerunek. Właśnie – zdefiniować wizerunek – bo styl to jest coś tak indywidualnego, że albo się go ma, albo nie. W takim przypadku pomagam jedynie wskazać drogę do „nakreślenia” stylu: pytam o upodobania, pokazuję w jaki sposób można to odzwierciedlić strojem, wskazuję atuty sylwetki, indywidualnie dobieram kolorystykę ubrań. Często też pokazuję gotowe zestawy stworzone z ubrań tej osoby. Uczę jak operować dodatkami, które w o wiele większym stopniu niż fason stroju podkreślają indywidualny styl.


Według mnie tajemnica dobrze ubranych kobiet tkwi w prostocie ich stroju, dobrej jakości tkanin, dbałości o każdy szczegół i perfekcyjnym kroju ubrania. I tu dochodzimy do bardzo ważnego zagadnienia, a mianowicie do fasonu ubrania, który to zawsze winien idealnie pasować do naszej sylwetki. Nie oznacza to, że ma być on przylegający, czy obcisły – ale powinien bezwzględnie akcentować nasze atuty i sprytnie ukrywać, to co powinno pozostać niezauważone. Dlatego tak ważna jest znajomość kształtu swojej sylwetki oraz fasonów ubrań, które do nas pasują.


Z doświadczenia wiem, że często widzimy swoje sylwetki zupełnie inaczej niż jest to w rzeczywistości. Bywa, że jesteśmy dla siebie najsurowszym krytykiem, niestety. Dlatego od kilkunastu już lat, z uporem maniaka, zapraszam panie na warsztaty ze stylizacji sylwetki, gdzie mają szanse poznania swojej figury i nierzadko odkrycia swoich atutów. Na warsztatach panie uczą się rozpoznawać fasony swoich ubrań, jak również uczą się obojętnie omijać te ubrania, które nie dodają im urody. Bo można bez użycia skalpela i diety, już „od teraz” poczuć się i wyglądać pięknie. Wystarczy pobawić się formą, kolorem, fakturą i wzorem ubrania. Metody te są nieskomplikowane, dostępne dla każdego i przyjemne w użyciu. Co więcej – działają!


Polki od lat uchodzą za najpiękniejsze kobiety w Europie. A piękno idzie w parze z mądrością, stąd Polki doskonale zdają sobie sprawę z roli swojego wizerunku. Wiedzą, jak ważny jest pomysł na siebie. Swój styl ma ogromną siłę rażenia. Jest rodzajem autografu, świadczy o dojrzałości i pewności siebie.


Pomagam więc kobietom dostrzegać i tworzyć swoje piękno, podkreślać atuty urody. Niezmiennie cieszę się gdy z zasianego ziarna rodzi się indywidualna odsłona, czyli własny styl. A więc harmonia, spójność i doskonałe podkreślenie własnej osobowości. I tego, wszystkim Paniom życzę.

 

Artykuł dla użytkowniczek portalu przygotowała

Ekspert, Pani Agnieszka Jelonkiewicz

 

Zdjęcie głowne artykułu:

fotograf: Wojtek Kurek, modelka: ISA
makijaż i stylizacja: Agnieszka Jelonkiewicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Jelonkiewicz

fot. Wojtek Kurek

Konsultantka wizerunku, historyk sztuki, ekspert z dress code’u.
Jedna z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.
Szkoli Zarząd i kierownictwo firm z profesjonalnej autoprezentacji i etykiety w biznesie.

Przygotowuje wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych.
Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla młodzieży i grona pedagogicznego.

Twoj-wizerunek.com
FB Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz

10 comments
 • zalamka
  zalamka Jestem ciekawa jakie ubrania lubi nosić ekspert, czym czuje się komfortowo czy ma ulubionych projektantów a jeśli tak to czy stawia na marki krajowe... Piekniejsze miłe chętnie przeczytałabym wywiad z taką ciekawą osobą. Nie naciskam, podpowiadam tylko :)
  March 8, 2016 - 1 likes this
 • Feniks
  Feniks Załamka bardzo podoba mi się Twoja myśl.
  March 8, 2016
 • Margeta
  Margeta Jestem na tak.
  March 12, 2016
 • ekspertAgnieszkaJelonkiewicz
  ekspertAgnieszkaJelonkiewicz Załamka czy to propozycja dla mnie do napisania nowego artykułu? Tak, stawiam na krajowe, bo jest mi raźniej wtedy. Nie, nie jestem "markowa" przy wyborach tylko wzrokowa :)
  March 23, 2016