Różne typy cery - różne kremy do twarzy! Rozpoznaj swój typ i dobierz do niego właściwe kosmetyki pielęgnacyjne!

  • Dodał(a) Oktawia
  • 1 września 2015 09:49:28 CEST
  • 0 komentarzy
  • 10 721 wyświetleń

 

 Można powiedzieć, że stosowanie wybranego kremu na dzień o właściwościach nawilżających jest obowiązkiem każdej kobiety. Bez względu na to, ile mamy lat, naszej skórze należy się codzienna dawka nawilżenia oraz ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi - dzięki temu jest ona w stanie utrzymać zdrowy, młody i promienny wygląd przez długi czas. W tym przypadku kluczem do sukcesu jest odpowiednie dopasowanie kremu nawilżającego do potrzeb naszej cery - sucha, tłusta, mieszana czy wrażliwa - posiada inne cechy, a przy tym wymaga innego sposobu pielęgnacji.

 

Sucha skóra - głębokie nawilżanie naskórka

Osoby, których skóra posiada tendencje do przesuszania, łuszczenia się, pieczenia oraz niekomfortowego uczucia ściągnięcia, powinny wybierać kremy do twarzy, które zapewnią jej dogłębne nawilżanie. Preparaty do suchej skóry twarzy powinny być bogate w substancje, które pomogą jej utrzymać właściwy poziom nawodnienia, wzmocnią naturalną warstwę lipidową naskórka, a także ochronią ją przed działaniem szkodliwego promieniowania UV, które w tym przypadku odpowiada za szybkie starzenie się skóry.


Cera tłusta - ograniczanie nadmiernej produkcji sebum

Cera tłusta jest całkowitym przeciwieństwem suchej skóry - ze względu na znacznie grubszą warstwę lipidową naskórka, posiada też wysoką odporność na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, z drugiej jednak strony ma skłonności do nadmiernego przetłuszczania, błyszczenia się twarzy, a także występowania licznych zmian trądzikowych. Krem do twarzy dla cery tłustej powinien ograniczać nadmierną produkcję sebum przez gruczoły łojowe i matowić skórę, a przy tym redukować liczbę niedoskonałości na jej powierzchni. Cera tłusta bardzo często charakteryzuje się też szarym kolorytem, dlatego wybrany krem matujący powinien zawierać substancje, które przywrócą jej blask oraz promienny wygląd.


Cera mieszana - jednoczesne nawilżanie i matowienie

W pielęgnacji cery mieszanej, która stanowi połączenie cery tłustej oraz suchej, powinnyśmy skupić się zarówno na dokładnym nawilżeniu, jak i matowieniu skóry. Cera mieszana, która posiada skłonności do przetłuszczania w strefie T, to znaczy: na nosie, brodzie i czole, a także przesuszania się w szczególności na policzkach i skórze wokół oczu, wymaga od nas stosowania dwóch różnych preparatów do pielęgnacji twarzy - kremu matującego w strefie T oraz intensywnie nawilżającego preparatu w pozostałych częściach twarzy. Przy pielęgnacji cery mieszanej możemy też zdecydować się na krem do twarzy, który został specjalnie dostosowany do potrzeb cery mieszanej - jeśli jednak nasza skóra w tych dwóch rejonach znacznie się od siebie różni, pielęgnacja przy pomocy jednego kremu może okazać się nieskuteczna.


Skóra wrażliwa - łagodne kosmetyki, ostrożna pielęgnacja

Wrażliwa i skłonna do podrażnień skóra to taki typ cery, który wymaga bardzo ostrożnej pielęgnacji przy użyciu łagodnych kosmetyków. Posiada ona nie tylko tendencję do przesuszania, ale przede wszystkim reakcji alergicznych na działanie różnych czynników zewnętrznych, dlatego powinna być pielęgnowana przy pomocy dermokosmetyków. Są to preparaty, które nie posiadają w swoim składzie sztucznych barwników, konserwantów i alkoholu, dzięki czemu są bezpieczne w stosowaniu przez osoby, które zmagają się ze skórą wrażliwą. Wybrany krem do twarzy dla tego typu cery możemy znaleźć w ofercie znanej marki La Roche-Posay - kosmetyki tej firmy zostały też dostosowane do potrzeb różnych odmian cery wrażliwej, to znaczy skóry atopowej, naczynkowej czy alergicznej, dzięki czemu radzą sobie doskonale z różnymi problemami nadwrażliwości skóry.

 

Więcej informacji oraz pełna oferta kremów do twarzy dla skóry wrażliwej oraz innych typów cer dostępna na stronie: www.laroche-posay.pl

 

0 komentarzy