Indiański eliksir młodości

 • Dodał(a) MalinowyMus
 • 23 listopada 2014 15:59:34 CET
 • 5 komentarzy
 • 10 495 wyświetleń

Ucząc się do egzaminów, usiłując poprawić wydolność psychiczną ale też fizyczną swojego organizmu sięgałam po najróżniejsze suplementy. Po krótkiej fascynacji pojawiała sie zawsze refleksja, że to jednak nie to. Przełom w poszukiwaniu zlotego środka nastąpił gdy zrewolucjonizowałam swoją dietę i zaczełam sklaniać sie ku temu wszystkiemu co nie jest obarczone chemią a co oferuje nam natura.


I tak trafiłam na guaranę, roślinę której właściwości są od dawna znane ludom tubylczym Amazonii. Indianie, zamieszkujący lasy deszczowe, od tysięcy lat czerpią korzyści zdrowotne z guarany, nazywanej przez nich "darem od Boga", czy też "eliksirem młodości".


Dla świata zachodniego gatunek odkryty został na przełomie XVII i XVIII wieku przez niemieckiego lekarza Christiana Franza Paullini.


Guarana posiada skutki stymulujące i termoregulacyjne, ulepsza czujność psychiczną, powoduje oddalenie zmęczenia, zwiększa wytrwałość i odporność fizyczną. Guarana to tonikum lecznicze, zwalniające przedwczesne starzenie się, odtruwa też organizm, jest pożyteczna przy wzdęciach, nadwadze, przy zaburzeniach trawiennych, przy przedwczesnej miażdżycy tętnic. Ma zastosowanie przy leczeniu celulitu, posiada skutki lipolityczne i rozciągające.


Przy zewnętrznym zastosowaniu działa przeciwko przetłuszczaniu i ubywaniu włosów.


Posiada skutki antyagregacyjne - podobnie jak Aspiryna.


Guarana to delikatny psycho stymulator, działa szybko, efektywnie, rewitalizuje ducha i ciało, ulepsza wyczyny.


W walce ze zmarszczkami bywa porównywana z żeńszeniem.


Guarana wspomaga efektywność i wydajność treningu, przeciwdziała fazie katabolicznej oraz przyspiesza regenerację mięśni po wysiłku fizycznym.
30 min po dawkowaniu, działa do 6 - 7 godzin.

 

5 komentarzy
 • kalipso
  kalipso Cieeekawe
  24 listopada 2014
 • Banana
  Banana No to na mnie działa z 12 godzin tylko jedna łyżeczka :)
  28 listopada 2014
 • LadyDestrukcja
  LadyDestrukcja Bardzo interesujące
  8 grudnia 2014
 • Antonina
  Antonina I tego dziś mi było trzeba. Polecam wszystkim którzy nie mogą w poniedziałki zastartować. Zamiast kawy, zamiast niezdrowych energetyków, zamiast słodyczy...
  8 sierpnia 2016