Program 3x Fit Kalata budzi Polki!

  • Posted by ArtNatali
  • July 20, 2014 11:20 PM CEST
  • 1 comment
  • 1,602 views

Życie to nie bajka - stare, słuszne polskie porzekadło, często z wiekiem staje się coraz bardziej prawdziwe. Kobiety, które zgłosiły się do progamu 3x Fit Kalata, wiedzą, że życie nie jest proste, ale gotowe są na zmiany.

Dzisiejsza kobieta po czterdziestce jest albo spełnioną zawodowo niezależną kobietą na wysokim stanowisku, którą stać niemal na wszystko, tylko czasu jej trochę brak albo kobietą, która jakoś wiąże koniec z końcem, zarzucona obowiązkami w domu i pracy, żyje już bardziej dla kogoś niż dla siebie. Ta pierwsza często jednak czuje się samotna, bo w jej życiu dominuje praca, a ta druga rzadko się uśmiecha, bo nic już dla siebie nie znaczy. Jeszcze są kobiety, które od kilku lub kilkunastu lat żyją tak samo i według nich bardzo przeciętnie, z czego nie są do końca zadowolone. Najgorsze jest to, że najtrudniej jest samemu zmienić swoje życie, zrobić ten pierwszy ważny krok. Najczęściej człowiek przestaje wierzyć w to, że to on może zmienić swoje życie i może być jeszcze szczęśliwy.

Do programu 3x Fit Kalata zgłosiły się kobiety z całej Polski, każda z nich jest inna i ma za sobą inną historię. Wszystkie miały wspólny cel, chcą coś zmienić w swoim życiu. Mottem programu 3x Fit Kalata jest hasło: "Dziś zrób to czego innym się nie chce, a jutro będziesz mieć to, o czym inni marzą". Program 3x Fit Kalata jest innowacyjnym programem  przeznaczonym dla kobiet po czterdziestce, w którym Anna Kalata i jej zespół wspiera polskie kobiety w realizowaniu wyznaczonego przez siebie celu. Tutaj diabeł tkwi w początku, najtrudniej jest tak zacząć, żeby konsekwentnie iść w wyznaczonym przez siebie kierunku. Dlatego program 3x Fit Kalata to nie tylko zmiana wizerunku, ale również sposobu myślenia. Każda z uczestniczek ma inne potrzeby i inne predyspozycje, dlatego program jest dostosowany do każdej z kobiet indywidualnie. Każdy człowiek ma własny charakter i własny światopogląd, a zatem również własny niezawodny sposób osiągania celów. Niestety nie każdy ten sposób zna.  W programie 3x Fit Kalata uczestniczki biorą udział w szkoleniach i warsztatach rozwoju osobistego czy zawodowego. Dariusz Ciesielski, coach, trener, doradca o swojej roli w programie tak mówi:

Coach ma za zadanie zainspirować, wydobyć na światło dzienne, te kompetencje i możliwości, które są w każdej kobiecie, w każdym z nas. Prowadzę sesje indywidualne z uczestniczkami, podczas których obowiązuje nas m.in. dyskrecja i szacunek. W ten sposób staram się zdobyć ich zaufanie i zachęcić do szczerości, ale tej przed samą sobą, aby mogły spojrzeć otwarcie na siebie jako na wartość, swoje kompetencje, doświadczenie, zasoby i możliwości.  Zaczynamy od określenia celu, tego najważniejszego  zaplanowania działań, później już konsekwentnie idą tę drogą. Ja pokazuję im ich narzędzia, ale to te kobiety ciężko pracują, żeby spełnić swoje marzenia.

Program 3x Fit Kalata ma sprawić, że kobiety przypomną sobie o swoich marzeniach i poczują, że są one w ich zasięgu, odkryją swoje pasje i talenty, poznają swoją wartość. Dlatego Program 3x Fit Kalata jest programem jakiego w Polsce jeszcze nie było.

1 comment
  • Kolyska
    Kolyska Piękną inicjatywą są takie programy, nie tylko zmieniają życie kobiet w nich uczestniczących ale również pośrednio tych które mogą z boku się im przyglądać.
    August 1, 2014