Jak wybrać dobrą aptekę internetową?

  • Posted by Kariina37
  • January 17, 2014 4:04 PM CET
  • 1 comment
  • 1,217 views

W dobie internetu i powszechnego dostępu do sieci mamy ogromne możliwości wyboru produktów oraz usług, z jakich chcemy skorzystać bądź je zakupić, wręcz przebierając w ofertach i wybierając te naszym zdaniem najlepsze - czy to pod kątem jakości czy ceny. Obecnie w Internecie możemy znaleźć sklep właściwie każdego rodzaju, nawet apteki internetowe, które umożliwiają nam zakup leków oraz innych środków farmaceutycznych, niejednokrotnie po zadziwiającą niskiej i korzystnej dla nas cenie.

Pojawia się jedna pytanie, czy możemy im wierzyć?

Kiedy w sieci zaczęły pojawiać się sklepy takie jak apteka on-line, początkowo nie spotykały się one z ogromną aprobatą. Przyzwyczailiśmy się bowiem, że jeśli potrzebujemy jakiegoś produktu to po prostu udajemy się do sklepu stacjonarnego, gdzie nabędziemy to co jest nam potrzebne. Nie mogliśmy wyobrazić sobie, że apteka może istnieć wirtualnie - przecież lepiej jest udać się do Pani farmaceutki, która pomoże nam, doradzi, która wzbudza zaufanie nawet, jeśli oferuje leki w droższej cenie, prawda?

Słusznie, że nie rzucamy się od razu na tańsze produkty, bo przecież oszustów również w naszym świecie nie brakuje, ale jeśli chodzi o sklep internetowy jakim jest apteka internetowa, to obecnie nie musimy o nic się martwić.

Dlaczego?

Ponieważ działalność jaką jest apteka internetowa nie może być prowadzona przez przypadkowe osoby, które chcą jedynie zarobić na sprzedaży leków i niestety nierzadko naszej naiwności. Aby tworzyć aptekę i sprzedawać farmaceutyki, potrzebne jest odpowiednie wykształcenie i oczywiście pozwolenie. W związku z tym, nawet w Internecie potrzebna jest specjalna koncesja, bez której działanie apteki byłoby po prostu nielegalne.

Jeśli zatem chcecie mieć pewność, że interesująca was apteka on-line jest godna zaufania, musicie sprawdzić, czy posiada na swojej stronie internetowej odpowiednią adnotację dotyczącą koncesji, a więc pozwolenia na taką działalność i usługę sprzedaży leków. Jeśli takiej adnotacji brakuje albo rzekoma apteka broni się od udostępnienia takowej informacji, to znak, że lepiej trzymać się od niej z daleka.

Pamiętaj!

Żadna uczciwa apteka w sieci nie będzie unikała rozpowszechniania takich informacji - dobre apteki umieszczają na swojej stronie nawet skany wydanej koncesji (jak np. www.i-apteka.pl ). Tylko w takiej aptece możecie zakupić leki i wtedy faktycznie się to opłaca, bowiem można trafić na bardzo korzystne promocje leków i skorzystać z dodatkowych rabatów albo gratisów.

Zasada ograniczonego zaufania w tym wypadku to konieczność - grunt to ostrożność.

1 comment
  • Martynika
    Martynika Ja nie miałam od początku uprzedzeń do aptek internetowych natomiast z czasem zaczeło do mnie docierać iż jeśli chcę coś kupić to powinnam sprawdzić czy owy punkt ma stosowne pozwolenia (koncesje) Wam również polecam bo kupić coś z niepewnego źródła można...  more
    January 18, 2014