Idealna w każdym calu

  • Posted by news
  • August 7, 2011 10:48 PM CEST
  • 0 comments
  • 1,784 views

Prawie każda z nas boryka się z pozornie drobnymi, ale dokuczliwymi problemami skóry, takimi jak szybko odrastające włoski, krostki na plecach czy popękane naczynka na nogach. Radzimy, jak się ich pozbyć.

Czerwone krostki w okolicach bikini

"Takie podrażnienia najczęściej spowodowane są przez nieodpowiednio dobraną metodę depilacji"  uważa dr Monika Serafin, specjalista dermatolog z warszawskiej kliniki Nova derm. Jeśli używasz depilatora lub wosku, po wyrwaniu włosków naskórek może być podrażniony. W takim wypadku łatwo o tzw. przymieszkowe zapalenie skóry. Z goleniem jest podobnie żyletka ścina część naskórka i powoduje mikrouszkodzenia skóry.

Pielęgnacja w domu
Podczas golenia używaj mydła antybakteryjnego i pianki zmiękczającej.Golenie "z włosem". Ten sposób golenia jest najłagodniejszy dla skóry  unikaj przesuwania ostrza w przeciwnym kierunku. Staraj się za każdym razem używać nowej maszynki. Zmień metodę depilacji  jeśli podrażnienia powoduje u ciebie np. depilacja za pomocą wosku, zamień go na maszynkę lub kremy
do depilacji.

W gabinecie lekarskim
Lekarz może ci przepisać krem z antybiotykiem, który skutecznie złagodzi podrażnienia. Depilacja laserowa dzięki tej metodzie możesz definitywnie pozbyć się problemu. Nie tylko podrażnień, ale także zbędnego owłosienia.


Trądzik na plecach, dekolcie, pośladkach


"To skłonności genetyczne decydują m.in. o większej ilości gruczołów łojowych i zaburzeń w ich aktywności  mówi Sebastian Kuczyński, lekarz medycyny estetycznej. Dlatego trądzik wymaga długotrwałego leczenia. Często pierwsze efekty są widoczne dopiero po 8 czy 12 tygodniach".

Pielęgnacja w domu
 Unikaj tzw. kosmetyków komedogennych, czyli takich, które powodują powstawanie zaskórników (na opakowaniach kosmetyków szukaj informacji "nie zatyka porów" lub "non-comedogenic ).Nie dotykaj krostek  możesz nasilić stany zapalne. Jeśli krostki zamieniają się w pryszcze, smaruj je preparatami z nadtlenkiem benzoinu (np. Benzacne). Z powodzeniem możesz używać kosmetyków do make-upu ciała (np. brązerów i balsamów rozświetlających). Optycznie wygładzą nierówności na skórze.Nie opalaj się bez kremu z wysokim filtrem  krostki mogą rzeczywiście wydawać się mniejsze, ale wkrótce problem się nasili.

W gabinecie lekarskim
 Przy niewielkich stanach zapalnych zapalnych lekarz prawdopodobnie zaleci kurację maścią z retinoidami lub antybiotykiem miejscowym z zawartością nadtlenku benzoidu. Jeżeli problem jest bardzo nasilony, lekarz może przepisać antybiotyk doustny, np. tetracyklinę, a w szczególnych przypadkach izotretinoinę.

Żyły prześwitujące przez skórę

"Żyły widoczne pod skórą nie są zjawiskiem chorobowym  przekonuje Adam Zieliński, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej.  Jednak część z widocznych żył może przybierać nieprawidłowy wygląd i może w nich dochodzić do zmian żylakowych".

Pielęgnacja w domu
 Poprawę w wyglądzie nóg przynosi lekka opalenizna, należy jednak unikać długiej ekspozycji na wysokie temperatury, gdyż powoduje to poszerzenie żył.
 Korzystnie działa wyższe ułożenie nóg podczas dłuższego siedzenia. Dieta, wbrew wielu przekonaniom, nie ma zasadniczego wpływu na wygląd żył.

W gabinecie lekarskim
 Lekarz oceni, czy żyły są prawidłowe, czy są żylakowo zmienione i wymagają leczenia.  W przypadku uczucia ciężkości nóg stosuje się preparaty zawierające diosminę lub escynę. Zabiegi medyczne zmniejszające widoczność żył polegają na ich zamknięciu za pomocą skleroterapii. W czasie zabiegu przy użyciu mikroigły wstrzykuje się do żyły środek powodujący jej obkurczenie i wchłonięcie się. Żyła staje się mniej widoczna lub zupełnie zanika.


Włosy odrastają prawie natychmiast po goleniu

"Szybki wzrost włosów, np. w okolicy pach i bikini, może mieć związek z podwyższonym poziomem hormonów  tłumaczy Marek Antiszko, dermatolog z Gabinetu Dermatologii i Medycyny Estetycznej La Beaute w Warszawie. Ich wzrost może być stymulowany też używaniem drażniących mydeł, dezodorantów.

Pielęgnacja w domu
Zamień maszynkę do golenia na wosk lub depilator.
Jeśli chcesz używać maszynki, depiluj włosy kierując ją "pod włos". Posmaruj ogolone miejsce kremem spowalniającym odrost włosków.

W gabinecie lekarskim
Lekarz przeprowadzi badania wykluczające choroby takie jak zespół policystycznych jajników, choroby przysadki mózgowej i nadnerczy oraz niedoczynność tarczycy.

Skóra poprzecinana rozstępami

Rozstępy to uszkodzenia skóry spowodowane spowolnieniem cyrkulacji krwi, a więc jej słabszym dotlenieniem, gorszym przepływem limfy oraz zakłóconym przebiegiem reprodukcji komórkowej. Występują najczęściej u osób, u których nastąpiły znaczne wahania wagi. Skłonność do ich powstawania bardzo często jest przekazywana w genach.

Pielęgnacja w domu
Kremy i balsamy niwelujące rozstępy z pewnością poprawią stan skóry, ale trzeba stosować je regularnie. Niestety, nie zlikwidują całkowicie problemu.

W gabinecie lekarskim
 "Bardzo dobre efekty daje zabieg Bi-One  przekonuje Elżbieta Radzikowska, lekarz medycyny estetycznej z warszawskiej Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej La Perla  Ten zabieg sprawia, że skóra właściwa staje się bardziej zwarta, gęsta i napięta. Rozstępy nie tylko ulegają spłyceniu, ale też przybierają ten sam odcień, co otaczająca skóra, stają się niewidoczne".  Dobre efekty daje też mezoterapia połączona z zabiegiem odnowy naskórka za pomocą np. lasera Pearl mającego działanie frakcyjne (koszt: od 1000 zł).

Szara skóra na kolanach i łokciach
Taki kolor skóry najczęściej jest przejawem jej nadmiernego rogowacenia i przesuszenia.

Pielęgnacja w domu

 Codziennie nawilżaj te miejsca kremami i balsamami z zawartością 3% mocznika i innych składników NMF (naturalnego czynnika nawilżającego).
 Możesz też używać kosmetyków o bardziej tłustych formułach. Wzmacniają one naturalną barierę ochronną i skutecznie zatrzymują wodę w naskórku.
 W przypadku większych zrogowaceń sięgnij po kosmetyki z dodatkiem 5, 10% mocznika, który w tym stężeniu pomaga pozbyć się zgrubiałego naskórka.
 Łykaj suplementy wspomagające nawilżanie skóry.

W gabinecie lekarskim

Podczas wywiadu i badania lekarz wykluczy m.in. choroby tarczycy.Lekarz może przepisać apteczne kremy z mocznikiem w wyższych stężeniach i z kwasem salicylowym.Dobre rezultaty leczenia suchej skóry i zrogowaceń daje podawanie dwa razy dziennie kapsułki tranu. Dzięki zawartej w nim wit. A łatwo uzyskać efekt złuszczania.

Źródło: polki.pl

0 comments