Wini - Galeria: Blokady przez które nie masz pracy

Zdjęcie 1 z 5 w Blokady przez które nie masz pracy

Myślenie "Za mało potrafię" To inny sposób na to, żeby wyrazić to, co o sobie w głębi ducha myślimy: „Nie nadaję się”, „Jestem beznadziejna”, „Zbłaźnię się przed innymi”. Co zaskakujące, podobne przekonanie jest zupełnie niezależne od wieku i posiadanego doświadczenia. Słyszałam je z ust kobiet, które pracują od pięciu i od ponad 20 lat. Pokazuje to tylko, że w swoich oczach nigdy nie jesteśmy dość dobre. A jeśli patrzysz na siebie tak krytycznie, prawdopodobnie nigdy także nie będziesz dość dobra. Wspominałam już kiedyś o eksperymencie, który zrobiła Katarzyna Pawlikowska, współautorka badań „Polki” – zapytała kobiety, czy jeśli spełniają 8 na 10 kryteriów, złożą podanie o wymarzoną pracę. Większość odpowiedziała, że nie, bo nie spełniają brakujących dwóch. Mężczyznom wystarczało, że spełniają 3 na 10. Podziwu godna pewność siebie.
Dobra wiadomość jest taka, że z tym głosem w naszej głowie można sobie podyskutować i zapytać wprost – Ale dlaczego właściwie uważasz, że za mało potrafię? Zobacz, na moje doświadczenie składa się…. W tym miejscu warto wziąć kartkę i zapisać, co potrafimy. Spisując, nie oceniaj swoich umiejętności. Po prostu zrób listę. A teraz przeczytaj – założę się, że sama będziesz zaskoczona, ile tego jest. Właściwie inni mogliby się uczyć od ciebie.
1 komentarz
  • Cecece
    Cecece Zawsze jest coś co możemy w nowym miejscu dać od siebie i zawsze będzie coś czego możemy się nauczyć. Nie ma co popadać w histerie i wmawiać sobie "za mało potrafię"
    3 kwietnia 2017